Последние

Новости Рубежного
Оплата комунальных платежей через сервис ПриватБанк

Днями сусідка Тоня похвалилася: їй виплатили 300 гривень компенсації за невикористані у квітні субсидії. Загалом же Кабмін “роздав” майже 2 мільярди гривень, зекономлених малозабезпеченими на субсидіях.  Сусідка раділа своїй  мізерній економії, а мені так гірко стало: знаю, що навіть у морози газовий котел на мінімум включала, постійно простуджувалася. Ми  теж економили, бо субсидію не отримуємо, адже в трьохкімнатній квартирі на шестеро,  враховується наша з дідом пенсія та зарплати сина з невісткою.


Як на мене, ті субсидії — велике приниження. Вони вигідні лише олігархам, які колись приватизували теплоенерго. Їм уряд гарантує оплату за опалення — а нами, населенням, прикривається. Боляче дивитися, як старики з ціпочками стоять у черзі за тими подачками. І зовсім втрачаєш віру в людей, коли чуєш, як заради тих сотні гривень субсидій батьки виписують дітей чи внуків із житлової площі, оформлюють грошові перекази від дітей-заробітчан на чужих… Приказка “Бідні — зате гідні” — не відповідає дійсності. Навпаки: бідність, в тому числі субсидії, принижують.


Перш ніж піднімати ціну за газ і тепло, слід було підняти пенсії до прийнятого рівня усім, а не так, що нашому начальнику цеху добавили шість тисяч, а мені — всього сто гривень. Хоча ми обоє працювали в гарячому цеху. Чого ж дивуватися тому,  як народ проголосував на президентських виборах… Тільки новий президент уже заявив, що тарифи та пенсії — не його парафія, а турбота прем’єр-міністра.


На моїй пам’яті єдиний прем’єр, який намагався запровадити справедливу пенсійну систему, — Юлія Тимошенко. І тепер її програма “Новий курс” містить такі поняття, як “справедливість”, рівні можливості. У 2008 – 2009 роках її команда вже готова була запровадити справедливі персональні пенсійні рахунки — другий рівень пенсійного забезпечення.


У програмі, з якою Тимошенко йде на парламентські вибори, є обіцянка реальної, а не олігархічної ціни на газ, справедлива пенсійна реформа. Якщо  ми виберемо такого прем’єра, для якого слово «справедливість» — не пустий звук,  то епоха бідності та принижень – субсидій дійсно  закінчиться. Адже  Тимошенко планує на кожного пенсіонера відкрити персональні пенсійні рахунки із проіндексованими сумами відрахувань, які були сплачені протягом всього робочого періоду людини. У мене немає сумніву, що на посаді прем’єр – міністра Юлія Тимошенко впровадить цю систему. Виплатила ж вона “Юліну тисячу”, хоч тоді теж говорили, що подібні виплати неможливі в принципі.


Ніна Степаненко, пенсіонерка.


136  0  0 

Категории:
Дата публикации:
23:00, 12.06.2019
Автор публикации:

Для добавления комментариев к новостям вы должны Войти или Зарегистрироваться на сайте